Kommende kampe og Resultater

I herrernes turnering ser datoerne således ud:

  1. runde: 7/8 august
  2. runde: 4/5 september
  3. runde: 25/26 september
  4. runde: 30/31 oktober
  5. runde: 5/6 marts 2019
  6. runde: 2/3 april 2019
  7. Finale: 17. maj 2019

Kampprogram 4. runde 2018/2019

Onsdag d. 31. oktober
Hjemmehold Udehold Resultat
Næstved AGF 2-1
AaB AC Horsens 1-0
Kolding IF Vejle 3-1 efs.
Torsdag d. 1. november
Hjemmehold Udehold Resultat
FC Midtjylland FC København 2-0
Tirsdag d. 6. november
Hjemmehold Udehold Resultat
Hobro OB 2-4
Onsdag d. 7. november
Hjemmehold Udehold Resultat
SønderjyskE Esbjerg 1-2 efs.
Torsdag d. 22. november
Hjemmehold Udehold Kampstart
Marienlyst Brøndby IF 19:00
Onsdag d. 5. december
Hjemmehold Udehold Kampstart
FC Nordsjælland Vendsyssel FF 19:00

 

Kampprogram 3. runde 2018/19

Tirsdag d. 25 september
Hjemmehold Udehold Resultat
Ledøje Smørum Hobro IK 1-2
Kolding IF Randers FC 2-1
Onsdag d. 26 september
Hjemmehold Udehold Resultat
Hundested IK Vendsyssel FF 0-3
Dalum IF FC Midtjylland 1-2
B1908 Marienlyst 2-4
Jammerbugt FC Esbjerg 0-1
Næstved Silkeborg IF 1-0
Århus Fremad AGF 1-5
FC Roskilde AaB 0-5
FC Fredericia SønderjyskE 0-2
HB Køge FC Nordsjælland 0-4
Torsdag d. 27 september
Hjemmehold Udehold Resultat
Viby IF FC København 0-3
Hillerød Brøndby IF 1-4

Onsdag d. 3. oktober
Hjemmehold Udehold Resultat
Middelfart AC Horsens 0-3
Thisted FC OB 0-2
Onsdag d. 10. oktober
Hjemmehold Udehold Resultat
Nykøbing FC Vejle 1-2

 

Kampprogram 2. runde 2018/19 

Tirsdag d. 4 september
Hjemmehold Udehold Kamptidspunkt / Resultat
Hedensted IF Aarhus Fremad 1-2
Silkeborg KFUM Kolding IF 0-3
Viby IF Skive 2-1
B 1908 Avarta 2-1
GVI SønderjyskE 0-3
Herlev Marienlyst 4-6
FC Djursland Jammerbugt FC 1-3
Bramdrupdam GIF Dalum IF 0-11
Onsdag d. 5 september
NB Bornholm Hillerød 0-2
IF Lyseng Hobro IK 1-2
Kjellerup IF Middelfart 0-1
Brabrand Silkeborg IF 2-3
Egen UI Vendsyssel FF 1-9
Hørsholm-Usserød IK Esbjerg fB 1-11
Fremad Amager FC Roskilde 2-5
FC Sydvest 05 Tønder AGF 0-2
FC Helsingør Næstved 5-6
B. 93 HB Køge 1-3
Torsdag d. 6 september
AB OB 0-4
Tirsdag d.11 september
Hundested IK Tårnby FF 4-1
Næsby Randers FC 3-5
Bjæverskov IF “Frem” Ledøje-Smørum 0-3
BK Frem Vejle 3-4
Onsdag d.12 september
Tarup-Paarup IF Thisted FC 0-1
HIK Nykøbing FC 2-3
Viborg FF FC Fredericia 6-7

Kampprogram runde 1. 2018/2019 

Tirsdag d. 7 august 
Hjemmehold Udehold Resultat
LSF Stenløse BK 3-1
DMI B 1908 2-7
Herlev Brønshøj 5-1
Hørsholm-Usserød IK AB Tårnby 5-0
IF Skjold Birkerød B 93 2-3
Vordingborg IF Tårnby FF 2-3
Agerbæk SF/Starup IF Næsby 1-2
OKS Marienlyst 2-4
Nr. Aaby IK Tarup-Paarup IF 0-6
Fjordager IF Middelfart 1-5
Egen UI FC Skanderborg 2-1
Herning KFUM Silkeborg KFUM 0-5
Tjørring IF IF Lyseng 0-1
Fuglebakken Kjellerup IF 1-4
VSK Århus Jammerbugt FC 0-3
Otterup B & IK Hedensted IF 1-3
IF Føroyar Hillerød Fodbold 0-6
Nørresundby FB Viby IF 1-3
Onsdag d. 8 august 
Fremad Valby AB 2-6
Nykøbing FC Lyngby 1-0
Slagelse B&I FC Helsingør 0-2
Skovshoved IF Frem 1-4
Holbæk B&I HIK 0-2
Humlebæk BK HB Køge 1-4
Karlslunde IF Næstved 0-3
SGI/SSK FC Sydvest 05 Tønder 3-5
Dalum IF Odder 3-1
Ringe BK FC Fredericia 0-6
B1913 Kolding IF 0-1
FC Djursland Vatanspor 3-1
Vejgaard B Aarhus Fremad 4-6
Vildbjerg SF Viborg 0-10
Holstebro B Silkeborg 0-4
Ringkøbing Skive 1-5
Hirtshals B Brabrand 0-9
Birkelse IF Thisted FC 0-10
CBS Sport GVI 1-5
Tirsdag d. 14 august
FC Nakskov Avarta 1-3
FC Rudersdal NB Bornholm 0-4
Bramdrupdam GIF FC BiH Odense 3-2
Bjæverskov IF “Frem” LUIF 4-2
Tirsdag d. 15 august
Hundested IK Union 6-3
Greve FC Roskilde 0-4
Hvidovre Fremad Amager 1-4