Kommende kampe og Resultater

Datoer i Sydbank Pokalen 2019/2020:

2. juli 2019 – Lodtrækning til 1. runde
1. Runde: 6. – 8. august 2019
15. august – Lodtrækning til 2. runde
2. Runde: 3. – 11. september 2019
12. september – Lodtrækning til 3. runde kl. 13:00
3. Runde: 24. – 26. september 2019
26. september – Lodtrækning til 4. runde, efter kampen Fremad Amager-FC Midtjylland
4. Runde: 29. – 31. oktober 2019
31. oktober Lodtrækning til kvartfinalerne, efter kampen AGF-OB
5. Runde: 3. – 5. marts 2020
6. Runde: 22. – 23. april 2020
Finale: 21. maj 2020

Lodtrækning – kvartfinaler 2019 / 2020

Hjemmehold: Udehold:
AC Horsens Silkeborg IF
Esbjerg AGF
Randers FC SønderjyskE
HB Køge / AaB F.C. København

 

Kampprogram 4. runde 2019 / 2020

Fredag d. 11. oktober
Hjemmehold: Udehold: Kamptidspunkt:
FC Fredericia Silkeborg IF 3-4 efs.

 

Onsdag d. 30. oktober
Hjemmehold: Udehold: Resultat:
Viby IF Randers FC 0-2
Brøndby IF SønderjyskE 0-1

 

Torsdag d. 31. oktober
Hjemmehold: Udehold: Resultat:
F.C. København FC Nordsjælland 4-1
AGF OB 1-0

 

Onsdag d. 6. november
Hjemmehold: Udehold: Resultat:
AB Esbjerg 1-2
Fremad Amager AC Horsens 0-3

 

Onsdag d. 27. november
Hjemmehold: Udehold: Kampstart:
HB Køge AaB 18:00

 

Kampprogram 3. runde 2019 / 2020

Tirsdag d. 24. september
Hjemmehold: Udehold: Resultat:
Otterup B & IK OB 0-2

 

Onsdag d. 25. september
Hjemmehold: Udehold: Resultat:
Avarta FC Fredericia 2-4
Hillerød Fodbold F.C. København 3-5 efs+straffe
Vejgaard AaB 0-6
Marienlyst Esbjerg fB 2-5
AB Viborg 3-1 efs
Hvidovre SønderjyskE 2-4 efs
HB Køge Nykøbing FC 1-0
Skive Brøndby IF 2-3 efs

 

Torsdag d. 26. september
Hjemmehold: Udehold: Resultat:
VSK Århus AGF 1-3 efs.
FC Roskilde Randers FC 1-2
Fremad Amager FC Midtjylland 1-0

 

Tirsdag d. 1. oktober
Hjemmehold: Udehold: Resultat:
Viby IF Vanløse 1-0

 

Onsdag d. 2. oktober
Hjemmehold: Udehold: Resultat:
HIK Silkeborg IF 0-1

 

Torsdag d. 3. oktober
Hjemmehold: Udehold: Resultat:
Thisted FC AC Horsens 1-2

 

Onsdag d. 9. oktober
Hjemmehold: Udehold: Kamptidspunkt:
Vendsyssel FF FC Nordsjælland 19:00

 

Kampprogram 2. runde 2019 / 2020

Tirsdag d. 3. september
Hjemmehold: Udehold: Resultat:
FC Djursland VSK Århus 1-4
Fuglebakken Viby IF 0-3
Otterup B & IK FC Sydvest 05 Tønder 4-0
Vejgaard Hobro IK 2-1
Hillerød Fodbold Næstved 1-0
Herstedøster IC HIK 4-7
Ledøje Smørum Nykøbing FC 1-4
Tarup-Paarup IF FC Roskilde 0-3
KFUM BK, Roskilde HB Køge 1-3
FB Vanløse 2-3
Marienlyst Holstebro 2-1

 

Onsdag d. 4. september
Hjemmehold: Udehold: Resultat:
Brabrand FC Fredericia 1-4
Avarta Frem 2-1
Herlev Silkeborg IF 1-3
BK Union AC Horsens 0-2
Slagelse B&I AB 1-2
Kolding IF Randers FC 0-4

 

Torsdag d. 5. september
Hjemmehold: Udehold: Resultat:
BK Viktoria SønderjyskE 0-5

 

Tirsdag d. 10. september
Hjemmehold: Udehold: Resultat:
Middelfart Skive 0-2
Varde Thisted FC 3-4
B1908 Hvidovre 2-5
FC Sønderborg Viborg 0-4
Vendsyssel FF Vejle 1-0

 

Onsdag d. 11. september
Hjemmehold: Udehold: Resultat:
Nørresundby FB AaB 0-8
Marstal/Rise AGF 2-6
Fremad Amager Lyngby 6-5 efs.

 

Kampprogram 1. runde 2019 / 2020

Tirsdag d. 6. august
Hjemmehold: Udehold: Resultat:
Nørresundby FB Lyseng IF 2-1
Flemløse/Haarby Otterup Boldklub 1-2
Jægersborg HIK 1-2
Århus Fremad Brabrand 2-3
Vildbjerg GF Vejgaard 2-3
Marienlyst Hedensted IF 3-1
Boldklubben Chang FC Sønderborg 4-5
s.f.B. Oure Middelfart 0-1
FC Sunshine BK Frem 0-3
BK Union B93 1-0
Herlev IF Karlslunde 4-1
Herstedøster Taastrup 1-0
Eskilstrup KFUM Roskilde 0-12
Næstved FC 77 LSF 0-8
Jammerbugt FC Viborg FF 1-2
FC Helsingør AB 0-2
Marstal/Rise Kolding B 5-3
Sædding/Guldager Tarup-Paarup 1-6
Fuglebakken Vatanspor 3-1

 

Onsdag d. 7. august
Hjemmehold: Udehold: Resultat:
Avedøre IF Slagelse B&I 0-1
FC Rudersdal Hillerød 0-5
Holstebro Boldklub Odder IGF 3-0
Dronninglund FC Djursland 0-3
Ringkøbing IF VSK Århus 0-1
Dalum IF Kolding IF 0-3
OKS FC Sydvest 05 Tønder 1-2
Bk Skjold Fremad Amager 0-1
Frederiksberg Boldklub KFUMs Boldklub 3-2
Holbæk B&I Nykøbing FC 1-2
Rønne IK B1908 0-2
Hatting/Torsted FC Fredericia 0-5
Allesø GF Vejle Boldklub 0-6
Krarup ESPE Fodbold Varde IF 2-3

 

Torsdag d. 8. august
Hjemmehold: Udehold: Resultat:
Lystrup IF Skive 1-16
Vordingborg IF Næstved Boldklub 1-3
Avarta Skovshoved 4-2
Skagen IK Thisted FC 0-8
Nordfalster FC Roskilde 1-7

 

Tirsdag d. 13. august
Hjemmehold: Udehold: Resultat:
Toreby HB Køge 0-9
Fårvang IF Viby IF 2-3
SKJOLD Birkerød Vanløse 1-4

 

Onsdag d. 14. august
Hjemmehold: Udehold: Resultat:
BK Viktoria Hundested IK 3-1

 

Onsdag d. 28. august
Hjemmehold: Udehold: Resultat:
Kjellerup IF Vendsyssel FF 0-9
Brønshøj Hvidovre 1-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sydbank Pokalen 2018 / 2019

FINALE
Fredag d. 17. maj 2019 Resultat:
Brøndby IF FC Midtjylland 4-5 efs.

 

Semifinaler
Onsdag d. 3. april    
Hjemmehold Udehold Resultat
FC Midtjylland OB 4-0
Torsdag d. 4. april
Hjemmehold Udehold Resultat
Brøndby AaB 1-0

 

Kvartfinaler
Onsdag d. 27. februar    
Hjemmehold Udehold Resultat
OB Esbjerg 5-4 efs.
Torsdag d. 28. februar
Hjemmehold Udehold Resultat
Vendsyssel FF Brøndby IF 0-2
Onsdag d. 13. marts
Hjemmehold Udehold Resultat
Kolding FC Midtjylland 0-2
Torsdag d. 14. marts
Hjemmehold Udehold Resultat
Næstved AaB 1-3

 

Kampprogram 4. runde 2018/2019

Onsdag d. 31. oktober
Hjemmehold Udehold Resultat
Næstved AGF 2-1
AaB AC Horsens 1-0
Kolding IF Vejle 3-1 efs.
Torsdag d. 1. november
Hjemmehold Udehold Resultat
FC Midtjylland FC København 2-0
Tirsdag d. 6. november
Hjemmehold Udehold Resultat
Hobro OB 2-4
Onsdag d. 7. november
Hjemmehold Udehold Resultat
SønderjyskE Esbjerg 1-2 efs.
Torsdag d. 22. november
Hjemmehold Udehold Resultat
Marienlyst Brøndby IF 1-4
Onsdag d. 5. december
Hjemmehold Udehold Resultat
FC Nordsjælland Vendsyssel FF 0-1

 

Kampprogram 3. runde 2018/19

Tirsdag d. 25 september
Hjemmehold Udehold Resultat
Ledøje Smørum Hobro IK 1-2
Kolding IF Randers FC 2-1
Onsdag d. 26 september
Hjemmehold Udehold Resultat
Hundested IK Vendsyssel FF 0-3
Dalum IF FC Midtjylland 1-2
B1908 Marienlyst 2-4
Jammerbugt FC Esbjerg 0-1
Næstved Silkeborg IF 1-0
Århus Fremad AGF 1-5
FC Roskilde AaB 0-5
FC Fredericia SønderjyskE 0-2
HB Køge FC Nordsjælland 0-4
Torsdag d. 27 september
Hjemmehold Udehold Resultat
Viby IF FC København 0-3
Hillerød Brøndby IF 1-4

Onsdag d. 3. oktober
Hjemmehold Udehold Resultat
Middelfart AC Horsens 0-3
Thisted FC OB 0-2
Onsdag d. 10. oktober
Hjemmehold Udehold Resultat
Nykøbing FC Vejle 1-2

 

Kampprogram 2. runde 2018/19 

Tirsdag d. 4 september
Hjemmehold Udehold Kamptidspunkt / Resultat
Hedensted IF Aarhus Fremad 1-2
Silkeborg KFUM Kolding IF 0-3
Viby IF Skive 2-1
B 1908 Avarta 2-1
GVI SønderjyskE 0-3
Herlev Marienlyst 4-6
FC Djursland Jammerbugt FC 1-3
Bramdrupdam GIF Dalum IF 0-11
Onsdag d. 5 september
NB Bornholm Hillerød 0-2
IF Lyseng Hobro IK 1-2
Kjellerup IF Middelfart 0-1
Brabrand Silkeborg IF 2-3
Egen UI Vendsyssel FF 1-9
Hørsholm-Usserød IK Esbjerg fB 1-11
Fremad Amager FC Roskilde 2-5
FC Sydvest 05 Tønder AGF 0-2
FC Helsingør Næstved 5-6
B. 93 HB Køge 1-3
Torsdag d. 6 september
AB OB 0-4
Tirsdag d.11 september
Hundested IK Tårnby FF 4-1
Næsby Randers FC 3-5
Bjæverskov IF “Frem” Ledøje-Smørum 0-3
BK Frem Vejle 3-4
Onsdag d.12 september
Tarup-Paarup IF Thisted FC 0-1
HIK Nykøbing FC 2-3
Viborg FF FC Fredericia 6-7

Kampprogram runde 1. 2018/2019 

Tirsdag d. 7 august 
Hjemmehold Udehold Resultat
LSF Stenløse BK 3-1
DMI B 1908 2-7
Herlev Brønshøj 5-1
Hørsholm-Usserød IK AB Tårnby 5-0
IF Skjold Birkerød B 93 2-3
Vordingborg IF Tårnby FF 2-3
Agerbæk SF/Starup IF Næsby 1-2
OKS Marienlyst 2-4
Nr. Aaby IK Tarup-Paarup IF 0-6
Fjordager IF Middelfart 1-5
Egen UI FC Skanderborg 2-1
Herning KFUM Silkeborg KFUM 0-5
Tjørring IF IF Lyseng 0-1
Fuglebakken Kjellerup IF 1-4
VSK Århus Jammerbugt FC 0-3
Otterup B & IK Hedensted IF 1-3
IF Føroyar Hillerød Fodbold 0-6
Nørresundby FB Viby IF 1-3
Onsdag d. 8 august 
Fremad Valby AB 2-6
Nykøbing FC Lyngby 1-0
Slagelse B&I FC Helsingør 0-2
Skovshoved IF Frem 1-4
Holbæk B&I HIK 0-2
Humlebæk BK HB Køge 1-4
Karlslunde IF Næstved 0-3
SGI/SSK FC Sydvest 05 Tønder 3-5
Dalum IF Odder 3-1
Ringe BK FC Fredericia 0-6
B1913 Kolding IF 0-1
FC Djursland Vatanspor 3-1
Vejgaard B Aarhus Fremad 4-6
Vildbjerg SF Viborg 0-10
Holstebro B Silkeborg 0-4
Ringkøbing Skive 1-5
Hirtshals B Brabrand 0-9
Birkelse IF Thisted FC 0-10
CBS Sport GVI 1-5
Tirsdag d. 14 august
FC Nakskov Avarta 1-3
FC Rudersdal NB Bornholm 0-4
Bramdrupdam GIF FC BiH Odense 3-2
Bjæverskov IF “Frem” LUIF 4-2
Tirsdag d. 15 august
Hundested IK Union 6-3
Greve FC Roskilde 0-4
Hvidovre Fremad Amager 1-4